Dieťa u lekára plač iba predstiera

Dieťa u lekára plač iba predstiera

Deti u lekára? Vždy je problém dostať drobcov do ambulancie, aby sa predtým nerozplakali, niektorí aj nepocikali. My vám poradíme, ako sa zariadiť, aby vaše dieťa návštevou lekára netrpelo.

Dieťa ako návšteva
Dieťa by ste mali vziať k lekárovi aj vtedy, keď tam idete iba vy. Malo by si zvykať na biele plášte, ambulancie, na všetky nepríjemné pichľavé nástroje, ktoré tam uvidí. Dieťa by malo komunikovať so sestričkou, s lekárom, nadväzovať kontakt, nebáť sa, sledovať mamu, ako ju vyšetrujú, že to vlastne vôbec nič nie je. Samozrejme, ak sa nejedená o špecializované pracoviská ako je gynekológia.

Detaily o chorobách
Ak sa vyberiete za lekárom kvôli drobčekovi, starostlivo sa pripravte, aby ste sa opýtali na všetky detaily jeho choroby. Dieťa by malo mať so sebou nejakú hračku, aby sa rozptýlilo. Ak je dlhodobo choré, nezabudnite pripomenúť lekárovi všetky choroby, ktorými trpelo a nevedelo sa ich za ten svet zbaviť. Ak trpí astmou, nejakou alergiou alebo inými problémami. Dajte lekárovi vedieť všetky informácie o liekoch, ktoré stále užíva.

Ako sa trhajú detské zúbky: Pozrite si zábavné VIDEO

Ak sa dieťa napriek všetkým opatreniam bojí a nechce sa dať vyšetriť, nenechajte sa vyviesť z miery. Aj na takéto situácie sú lekári vyškolení. Mamička by vtedy mala ostať v čakárni. Skutočne, dieťa často krát plače iba z trucu, hrá malé divadielko.

V prípade, že sa dieťa sťažuje, ako ho vyšetrenie bolelo, keď ste neboli prítomná, snažte sa deliť takéto informácie dvoma. Dieťa rado prikrášľuje, vymýšľa si. Ak, samozrejme, nebolo u zubára, pred ktorým majú rešpekt aj dospelí.

Všetko si zapisujte
Ak sa obávate toho, či si všetky informácie a lekárske rady a poučenia zapamätáte, zapíšte si ich. Medicína je komplikovaná oblasť a užívanie liekov, či iná starostlivosť o náš organizmus treba brať citlivo a neomylne.

Ak napriek toľkej kontrole niečo zabudnete, neobávajte sa zavolať do ambulancie. Veď ide o vaše dieťa. A nepríjemný zážitok potomka z lekára straste napríklad v cukrárni...

Autor: Klára

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Špunti"

Poradňa

Neprehliadnite