Čudná liečba porúch zraku: Vráti vám ostré oči!

Čudná liečba porúch zraku: Vráti vám ostré oči!

Operácia alebo okuliare nie sú jedinou možnosťou, keď sa vám pokazí zrak. Ostré oči vám môže vrátiť aj joga. Problémy s videním totiž nemusia byť spôsobené trvalou zmenou v zakrivení oka, ale tiež „funkčnými problémami“. Teda takými, ktoré majú pôvod v nedostatočnom posilňovaní očných svalov alebo odpočinku.

Zahoďte okuliare!
Mnohé z týchto príčin sa preto dajú zmierniť alebo odstrániť pravidelným praktikovaním telesných, dýchacích a mentálnych jogových techník a vhodnou životosprávou.

Nechajte oči odpočinúť si

V modernom svete je náš zrak sústavne preťažovaný televíziou, umelým osvetlením či počítačom. Zrak namáhame bez možnosti relaxácie do diaľky. Mrkanie je vhodné najmä pri čítaní. Mrknite trikrát za desať sekúnd, alebo si robte mrkacie prestávky. Vašim očiam to prospeje. Studená voda je vhodná na nenásilné striekanie na zavreté oči. Osviežujúci účinok má tiež striedanie chladnej a teplej vody, ktoré však zakončíte vždy vodou studenou.

Nechajte lak lakom a choďte ku kožnému, ak zbadáte na nechtoch toto!

Uvoľnite šiju
Chyby zraku môžu vzniknúť i ako dostatok svalovej zatuhnutosti v oblasti krčnej chrbtice. Tým sa znižuje prúdenie krvi, miešanie kvapaliny výživných látok do hlavy. S výdychom pomaly spusťte hlavu vlastnou váhou do predklonu, s nádychom ju uvoľnene vzpriamujte a veďte do záklonu.

Precvičovanie očných svalov
• S nádychom sústreďte pohľad na koreň nosa, na jeho špičku. Bez otáčania hlavy vytočte pohľad s nádychom maximálne doľava a s výdychom doprava.
• Pohľadom opisujte veľké tlačené písmená H, K a A. Tento cvik môžete prevádzať i za zatvorenými dverami. Všetky cviky opakujte aspoň šesťkrát po sebe.

Sedemročný cyklus ženy: Odhalí a upraví čínska medicína

Autor: Hana

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Choroby"

Poradňa

Neprehliadnite