Čo stratíte, ak ho necháte odísť?

Čo stratíte, ak ho necháte odísť?

Keď sa chce človek rozviesť, pozná tisíce dôvodov, prečo tak urobiť. Ak má pochybnosti o svojom kroku, je tu šanca, že nájde iné riešenie, aby svoj stav ešte zachránil. Však do neho investoval city, roky práce, peniaze. Manželstvo, má aj napriek fejtónom o jeho zbytočnosti, veľa výhod. Ktoré sú to? Sex s človekom, ktorého v posteli dobre poznáte je fantastický.

Viete, čo sa mu páči a naopak. Nemusíte po milovaní utekať k telefónu, lebo vás doma niekto čaká. Ste doma, zaspávate až do rána v posteli s človekom, od ktorého vám nehrozí žiadne nepríjemné prekvapenie. Nemusíte sa ani štylizovať ráno, hádzať na seba mejkap, predtým, než ON vstane. Manželia sa už nevypytujú na ich predošlé známosti, nezaujímajú sa o sexuálne skúsenosti partnera, netrápia sa nimi.

Vy dvaja ste si už našli to, čo sa vám páči. Určiteby ste sa dostali s novým partnerom do horšej rodiny. Aj keď súčasných svokrovcov ohovárate kade-tade, vedzte, že je to zákon schválnosti a tí ďalší sú vždy horší, ako tí súčasní. Obyčajne to na začiatku vzťahu ich syna s vami nedajú na sebe poznať. Ale budú nevypočítateľní, a keď si na nich už ako tak zvyknete, zistíte, že tí predošlí boli normálnejší. Mátespoločné sny, nemusíte sa pred ním ukazovať, niečo nové, lepšie, kreatívnejšie dokazovať, lebo si váš chlap vyberá z dvoch žien.

Vy ste jeho, o to je to príjemnejšie, že budujete spoločnú budúcnosť. Máte rovnaký názor na veci okolo domu, detí, zhodli ste sa (pretože ste spolu dlho) na maliarovi, nanovej fasáde domu, na tom, kam pôjdu vaše deti študovať. Nemusíte vyzerať vždy úžasne. Manžel sa na vás už nedíva zakaždým skúmavo, nevidí, že vám pribudol ďalší pupáčik, alebo máte na pravej strane hlavy šedivé vlasy. Berie vašu prítomnosť, na tom mu záleží.

Samozrejme, je rád, keď ho občas niečím novým na vzhľade prekvapíte. Ale nevyžaduje sa to tak, ako od milenky. Manžel je nato, aby ste sa mohli o neho oprieť, alebo na neho zvaliť vlastný neúspech. Mal vám predsa pripomenúť triednu schôdzku na škole detí.

Prečoneumyl auto, zašpinili ste o karosériu jeho nový oblek. Je to zábava, pokiaľ samozrejme, nejde o vážne problémy, za ktoré on rozhodne nemôže, ako je vaša choroba a pod. Manželstvo je rodinný život, poktorom ste vždy túžili. Nič nebýva vždy ideálne.

Autor: Danka

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Rozvod"

Poradňa

Neprehliadnite