Čo si zbaliť do pôrodnice?

Čo si zbaliť do pôrodnice?

To je asi otázka každej budúcej mamičky. Nemyslite si, že balenie môžete odkladať na posledný týždeň pred termínom pôrodu. Zbalenou taškou na seba neprivoláte predčasný pôrod, naopak v prípade akýchkoľvek komplikácií budete pripravená. Pri balení už musíte myslieť na dvoch ľudí, seba i bábätko.

Veci do pôrodnice by ste mali mať zbalené minimálne mesiac pre termínom, ak ale máte rizikové tehotenstvo, je lepšie mať aspoň to základné prichystané po ruke už skôr. Pravdepodobne vám povedia, že v pôrodnici sa o bábätko postarajú. Prídel plienok ale nemusí stačiť, preto je lepšie mať niekoľko kusov so sebou.

Okrem toho budete potrebovať pre dieťa šaty na cestu z nemocnice, ktoré vyberajte podľa ročnej doby a počasia. Pre bábätko by ste už mali mať prichystanú sedačku do auta, tú si samozrejme do pôrodnice neberiete so sebou a manžela by ste mali oboznámiť so základnou výbavou pre dieťa, aby presne vedel čo má v prípade potreby ešte priniesť.

Čo mať po ruke?
Viac vecí budete potrebovať pre seba. Z oblečenia si zadovážte župan, ak ho ešte nemáte, a aspoň dve nočné košele. Tie by mali mať hore šikovné zapínanie, ktoré oceníte predovšetkým pri dojčení. Rovnako budete potrebovať dve, tri podprsenky pre dojčiace ženy. V nemocnici budete chodiť buď bez nohavičiek alebo si môžete kúpiť špeciálne nohavičky v zdravotníckych potrebách. Aj v nasledujúcom období majte prichystanú len spodnú bielizeň z čistej bavlny, ktorá vás nebude sťahovať a tlačiť.

Myslieť treba na všetko
Rovnako nezabudnite na nohy v teple, niekoľko párov ponožiek a prezuvky, iste ani do sprchy nepôjdete na boso. Základné hygienické potreby ako hrebeň či zubnú kefku si zbalíte automaticky, nezabudnite na vložky do podprsenky a niekoľko uterákov, či fén na vlasy. Ak sa nestihnete, alebo nechcete holiť sama doma, vezmite si vlastnú žiletku, masážne oleje, alebo inú kozmetiku. Tiež by ste mali mať po ruke lieky, ak nejaké užívate. Nezabudnite tiež na mobil, nabíjačku, nejaký časopis a štuple do uší pre nerušený spánok.

So sebou budete potrebovať aj občiansky preukaz, kartu poistenca a tehotenskú knižku. Do tašky si pribaľte aj fľašu s vodou, vreckovky a toaletný papier. Na cestu domov si pripravte voľné oblečenie, pretože po pôrode ešte nebudete môcť nosiť svoju pôvodnú veľkosť. Šťastný otecko iste bude mať po ruke kameru alebo fotoaparát. Ak sa váš pobyt v nemocnici náhodou predĺži, iste vám niekto prinesie ďalšie potrebné veci.

Autor: Sofia

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Tehotenstvo"

Poradňa

Neprehliadnite