Čínsky kalendár počatia: funguje na 99%!

Čínsky kalendár počatia: funguje na 99%!

Veľa sa už predpovedalo, čo je najlepšie zjesť, vypiť, či čo si obliecť predtým, ako idete plodiť deti, aby ste mali dcérku alebo syna. Ktoré tipy a rady sú tie najlepšie?

Čítate radi horoskopy? Vedia nás nasmerovať počas dňa, ale aj pri plodení detí. Niektoré povery diktujú milovať sa podľa skutočne zvláštnych metód.

Ak vraj chcete, aby sa vám narodil chlapec, mali by ste sa s partnerom milovať pri raste mesiaca a v noci. Viac chlapcov sa počne v nepárne dni mesiaca. Počuli ste aj o tom, že ak má žena pri milovaní otočenú hlavu na sever, je to záruka, že to bude chlapec?

Pokiaľ je vašim snom, aby sa vám narodilo dievčatko, nie je nič ľahšie. Iba sa milovať za splnu mesiaca, plodiť deti skôr poobede a čakať na párne dni, kým vhupnete spoločne do postele.

 Pohlavie podľa kalendára

Už v 13. storočí zostrojil jeden čínsky vedec kalendár, podľa ktorého sa dalo vypočítať pohlavie dieťaťa. Dôležité boli údaje ako mesiac počatia, vek matky v čase, keď počala. Mal byť veľmi spoľahlivý a veľa matiek sa zhoduje v tom, že je ním aj doteraz.

Skoro každá mamička zvažuje, kedy je najlepší čas na počatie dieťaťa. Dôvody môžu byť rôzne. Niektoré chcú mať doma malého Býka alebo Strelca, iné čakajú, kedy skončí peľová sezóna, ďalšie zase nechcú rodiť v zime.

Existuje viacero metód ako vypočítať predpokladaný dátum pôrodu. Všetko záleží od toho, aké informácie má žena, či lekár k dispozícii. Pokiaľ je známy presný dátum počatia, čo sa stáva zriedkavo, je výpočet v podstate jednoduchý. Bežné tehotenstvo trvá 266 dní od počatia, teda spolu 38 týždňov.

Zdroj: nasarodina.sk

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Tehotenstvo"

Poradňa

Neprehliadnite