Čím sa chrániť v noci, ak menštruujete?

Čím sa chrániť v noci, ak menštruujete?

Aj medzi dámskymi vložkami existujú rozdiely, a to nielen v ich názve či značke. Ako teda vyberať vložky, aby sme si neuškodili a zároveň dopriali čo najväčší pocit pohodlia počas našich dní? Veľmi dôležitým kritériom pri výbere vložiek by malo byť okrem iného aj to, z akého materiálu je vložka, no najmä jej povrch vyrobený.

Plasty...
Práve povrchová vrstva totiž prichádza do bezprostredného kontaktu s našimi intímnymi miestami a preto je lepšie, ak je z prírodného jemného materiálu než z „plastu“. Vložky sú hygienické pomôcky. Nutné potreby pre ženu. Aj keby ste si vybrali tie najlepšie a „najzdravšie“ vložky, nebolo by vám to zrejme nič platné, ak by ste si ich pravidelne nevymieňali a nedodržiavali potrebnú hygienu.

Samozrejme, neznamená to, že by ste sa počas vašich dní mali sprchovať každú hodinu, no „osviežiť“ sa môžete kedykoľvek to považujete za potrebné. To, ako dlho si môžete nechať jednu vložku, závisí od intenzity krvácania ako aj od absorpčných schopností vložky. Vložky sú hygienické pomôcky. Nutné potreby pre ženu. Mali by kompletne chrániť oblasť malej panvy. Byť vyrobené zo 100% bavlny, bez chémie. Mali by mať čo najlepšie absorbčné vlastnosti.

Čím sa líšia?
Denné vložky by mali pôsobiť antibaktériálne a proti plesni. Cez deň sa viac aj potíme ako v noci. Mali by eliminovať nepríjemné zápachy, pretože sa pohybujeme medzi ľuďmi. Mali by dokázať absorbovať okolo 100 ml tekutín. Nočné vložky by malo pôsobiť revitalizačne. V noci sa telo regeneruje. Vložky by mali udržiavať správne pH pokožky, keďže nie je šanca, aby ste si ich každé tri hodiny v noci vymieňali.

Prevencia
Intim vložky by mali pôsobiť rovnako protiplesňovo a proti zápalovo. Hovorí sa o vysokej prevencii proti infekcii pošvy pri nosení tango nohavičiek. Intimky by mali zabrániť opakovaným infekciám močového ústrojenstva. Keď si budete nabudúce vyberať medzi vložkami, dôsledne dbajte aj na to, či budete denné vložky skutočne používať cez deň a nočné v noci.

Autor: Katka

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Intímne zdravie"

Poradňa

Neprehliadnite