Chcete ho nahladko či chlpatého?

Chcete ho nahladko či chlpatého?

Holenie a úpravu intímnych partií už mnohé z nás považujú za prirodzenú súčasť osobnej hygieny. A ako je to v prípade mužov? Takisto i mužské pokolenie začína používať žiletku nielen na oholenie strniska či brady na tvári.

V minulosti sa holili tam dole najmä muži
Zdá sa vám to čudné? Áno práve muži začali prví s holením intímnych miest. Už v starovekom Egypte úprava nahladko patrila k bontónu urodzených mužov i žien.

Vyznávači telesnej krásy v antickom Grécku tiež nepripúšťali žiadne chĺpky nikde na tele. Intímne miesta nevynímajúc. Holeniu holdovali aj na dvoroch francúzskych kráľov. Francúzski šľachtici v parížskych kúpeľoch mali dokonca k dispozícii špeciálne na tento účel vyškolené ženy, ktoré dokázali skvelo depilovať.

V čom je iné mužské holenie?
Naše mužské polovičky to majú trošku komplikovanejšie s odstraňovaním chĺpkov tam dole ako my ženy. Vlastnia totiž omnoho viac citlivejších miest, preto musia byť opatrnejší.

Najmä pri holení semenníkov. Pre správne oholenie je kožu potrebné napnúť, a to sa v tejto oblasti dá len veľmi ťažko. Preto je potrebné po nich pozvoľna viackrát prechádzať žiletkou. Takisto sa veľmi zle holí i samotný penis.

Žiadna voda po holení, ale balzam
Ak si váš partner odchlpuje intímne partie prvýkrát, najskôr by si mal tieto chĺpky skrátiť. Aj pri mužskom holení je nevyhnutná ostrá žiletka, ktorou je potrebné sa holiť v smere z hora dolu. 

To preto, aby sme predišli červeným pupencom a v rasteniu chĺpkov do kože. Po oholení v žiadnom prípade naši muži nemôžu použiť vodu po holení. Vďaka vysokému obsahu alkoholu by po nanesení na citlivé miesta prežili peklo. Preto je vhodnejší balzam, ktorý pokožku upokojí, ale zbytočne nerozdráždi.

Páči sa nám nahladko či prirodzený?
Názory nás žien sa líšia. Aj keď stále viac pribúda zástankýň mužského pohlavia bez chlpov (najmä kvôli príjemnejšiemu orálnemu sexu), mnohé z nás to neriešia a vyhovuje im to tak ako to je. Čiže s chĺpkami.

„Ja mám rada, keď je chlpatý. Je to také chlapské“, hovorí čašníčka Erika. Iný nýzor na múžské holenie má manažérka Darina. "Mne sa páči, keď má muž prirodzenie pekne oholené. Vyzerá to omnoho estetickejšie a upravenejšie.“ A ako je to vo vašom prípade?

Autor: Mili

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Intímne zdravie"

Poradňa

Neprehliadnite