Cereálie nám zväčšujú zadok!

Cereálie nám zväčšujú zadok!

Rozhodli ste sa chudnúť a neviete sa zorientovať, ktorá z diét je tá najlepšia na svete a pomôže aj vám? V prvom rade by ste sa na žiadne hladovanie nemali spoliehať. Jesť musíte.

Inak si poškodíte metabolizmus, zdravie, a tuky sa nemusia vôbec vytratiť. Dôležité je si z jedla vyberať zdravé zložky, medzi ktoré však nepatria zlé sacharidy. Tie by ste mali zo stravy, v prípade zahájenia chudnutia, vylúčiť.

Sacharidy v strave nám zvyšujú hladinu cukru v krvi a hladiny inzulínu, čo je hlavnou príčinou nárastu telesnej hmotnosti. Mnoho ľudí úspešne schudne dodržiavaním diéty s nízkym obsahom sacharidov.

Hádajte, čo sa stane, keď jete väčšinou stravu s nízkym množstvom sacharidov v strave? Skončíte s výrazne nižším množstvo kalórií v strave. To spôsobí úbytok na váhe. Mäso, ryby, syry a vajcia, to všetko je strava, kde sa nachádza minimum sacharidov.

Ak ste sa doteraz spoliehali na cereálie a bránili ste sa jesť čokoľvek živočíšne, lebo priberiete, omyl! Z bielkovín a tuku sa nepriberá, priberá sa zo sacharidov. Zo sušienok, cereálií, z múčnych jedál...

Zlé sacharidy sú napríklad jednoduchý cukor, všetko s vysokým glykemickým indexom. To zahŕňa cukor, biely chlieb, bielu ryžu, biele cestoviny. Dobré sacharidy sú tie s  nízkym glykemickým indexom, číže ich telo pomalšie trávi.

Tie zahŕňajú fazuľu, zeleninu, nelúpanú ryžu a pod. Rozdiel medzi nimi je teda v rýchlosti trávenia. Pri zlých sacharidoch sa jedlo trávi oveľa rýchlejšie a spôsobuje prudký vzostup hladiny cukru v krvi.

Keď jedlo trávime pomalšie, cítime sa byť sýti, plnší a spokojnejší. Skúste sa teraz pozrieť do vašej kuchyne, koľko tam máte zlých sacharidov, o ktorých ste doteraz netušili. Nakúpili ste si cereálie, pretože vám o nich krásne spievala reklama? Okamžite sa ich zbavte, ak nechcete mať ešte väčší zadok a stehná, než máte doteraz. Nakúpte si čerstvé mäso, tvrdé syry a hlavne, začnite sa hýbať.

Najlepší je intervalový tréning, ktorý spôsobuje okamžité odbúranie podkožného tuku. Čo to znamená? Že budete cvičiť 30 sekúnd ako o dušu na stepperi alebo na bicykli, a potom si dáte minútu pauzu a zase opakujete 30 sekúnd do vyčerpania cvik a zase pauza. Takto to robte osem krát za sebou a uvidíte, že kilá pôjdu dolu ako mávnutím čarovného prútika.

Autor: Karin

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Výživa"

Poradňa

Neprehliadnite