Celebrity, ktorým pôrod takmer zničil život

Celebrity, ktorým pôrod takmer zničil život

Asi 13% žien, ktoré rodia prepadne vážny a dlhotrvajúci stav depresie. Popôrodná depresia sa môže prihodiť každému, dokonca aj bohatým a slávnym (a novým oteckom tiež). Vyčerpanie, nedostatok spánku, a ďalšie stresory si vyžiadajú svoju daň. Ukážeme vám celebritné mamičky, ktoré sa podelili o svoje popôrodnej depresie s celým svetom.

Brooke Shields
Brooke sa priznala k popôrodným depresiám v roku 2005, keď užívala antidepresíva po narodení dcérky Rowan. Shields hovorila otvorene o svojich extrémnych, niekedy samovražedných pocitoch.

Valerie Plame Wilson
V knihe Fair Game popísala svoje úzkostné stavy. Neovládateľné utrpenie, úzkosť a záchvaty paniky počas tohto obdobia.

Courteney Cox
Cox popísala svoje skúsenosti oneskorenej popôrodnej depresie pre USA Today. "Prešla som naozaj ťažkým obdobím, nie hneď po dieťati, ale obrat nastal zhruba po šiestich mesiacoch," hovorí herečka. „Nemohla som spať, srdce mi tĺklo ako o závod.“

Bryce Dallas Howard
Herečka z The Twilight ságy hovorila o svojej popôrodnej depresii, ktorá jej bránila každý deň jesť. Mala hysterické záchvaty, nezvládala rodinný život, často bola v agónii. Takmer sa rozviedla.

Gwyneth Paltrow
Herečka po pôrode syna v roku 2006, povedala pre Vogue, že sa cítila ako robot, nemala materské inštinkty, bolo hrozné, ako nejavila záujem o dieťa. Dokonca si nepamätá mnohé udalosti z obdobia, keď bol syn úplne malý.

Carnie Wilson
Speváčka populárnej skupiny Wilson Phillips, Carnie Wilson trpela popôrodnou depresiou po narodení dcérky Loly Sofii. Wilson povedala pre časopis People, že sa u nej striedali pocity, keď bola zahltená láskou a radosťou a potom prišiel neuveriteľný smútok a strach. Bála sa, že zlyhá pri dieťati ako matka, čo keď jej spadne alebo mu ublížiť...

Lisa Rinne
Televízna hviezda Rinne trpela popôrodnou depresiou po narodení svojich dvoch dcér, a obávala sa, že by mohla vtedy dokonca vyvraždiť svoju rodinu. Mala víziu nožov a zbraní. Aj preto jej manžel Harry Hamlin skrýval pred ňou všetky ostré nože a dokonca dostal z dosahu aj ich rodinnú pištoľ.

Autor: Ellie

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Bábätká"

Poradňa

Neprehliadnite