Boj o život člena rodiny! Bývalá vicemiss si prešla peklom (FOTO)

Boj o život člena rodiny! Bývalá vicemiss si prešla peklom (FOTO)
11 fotiek v galérii

Mirka Luberdová (32) je ambasádorkou projektu Hýb sa,Slovensko. Ako bývalá modelka radí ženám, ako sa naučiť zdravo stravovať. V životesi však prešla doslova peklom odkedy jej synovi zistili leukémiu. Kde hľadala silu,aby ju neochromil strach?

„Tá sila je v nás,“ hovorí. „Keď som bola sRiškom na onkológii prvýkrát, boli tam aj mamy, ktoré sa s deťmi vrátili. Vtedysom si myslela, že to by som nevydržala. A aj to sme zvládli. Niekedy musíte oživot zabojovať. Ale nemôžem povedať, že som neprepadla strachu. O Riška ho mámkaždý deň.“

Syn Riško podstúpil transplantáciu kostnej drene, ktorá sa vydarila.Kameň zo srdca však Mirke ešte nespadol. „Neviem, kedy sa strachu zbavím. Lekárihovoria, že pacienta vyhlásia za vyliečeného, až keď uplynie päť rokov odtransplantácie. Zatiaľ sme v polovici cesty, Riško ešte denne berie lieky. Možnosa mi uľaví až po tých piatich rokoch"

Kliknite na galériu fotografií Mirky Luberdovej pod článkom.

Celý rozhovor nájdete v aktuálnom čísle Báječnej Ženyuž v predaji.
Autor: bb
Foto: Lýdia Czakó

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

11 fotografií

Boj o život člena rodiny! Bývalá vicemiss si prešla peklom (FOTO)Boj o život člena rodiny! Bývalá vicemiss si prešla peklom (FOTO)Boj o život člena rodiny! Bývalá vicemiss si prešla peklom (FOTO)Boj o život člena rodiny! Bývalá vicemiss si prešla peklom (FOTO)

Podobné články

"Najnovšie z Úspešné ženy (aj muži)"

Poradňa

Neprehliadnite