Bohaté, pekné a najlepšie platené

Bohaté,  pekné a najlepšie platené
10 fotiek v galérii

„Za menej ako 10 00 dolárov za deň sa ani nepostavím z postele“ toľko legendárny citát od Lindy Evangelisty, ktorý pred viac ako pätnástimi rokmi pobúril módnu scénu. Niekdajšia éra supermodeliek ako Claudia Schiffer, Naomi Campbell alebo Christy Turlington je nenávratne preč.

Tieto preslávené krásky z prehliadkových mól boli oslavované ako hollywoodske hviezdy a nejedna z nich zarábala viac ako oni. A dnes? Ktoré sú najlepšie zarábajúce modelky v dnešnej dobe? Uisťujeme vás, že aj dnes sa nájdu také, ktoré za menej ako 10 000 dolárov nevystrčia spod paplóna ani prst.

Milla Jovovich
Podľa amerického magazínu Forbes zastáva prvé miesto na zozname najbohatších a najlepšie platených modeliek topmodelka, pôvodom z Ukrajiny, Milla Jovovich. V roku 2004 zarobila 8 miliónov EUR, medzi iným aj vďaka kampaniam pre Armaniho a L´oreal. Okrem toho sa zaskvela aj ako herečka, naposledy v akčnom thrilleri „Resident Evil: Apocalypse“.

Gisele Bündchen
Krok s ňou drží Brazílčanka Gisele Bündchen. Za rok 2004 rovnako skasírovala slušných 8 miliónov EUR. Už štyri roky pracuje pre značku Victoria´s Secret, jeden rok dokonca exkluzívne. Gáža za všetko jej úsilie je „všeho všudy“ 24 miliónov dolárov.

Aj ten, kto sa rozhodne zarezervovať si ju pre svoju módnu prehliadku a odieť do svojich modelov, musí načrieť hlboko do vrecka: až 40 00 je Giselina cena, ak ju chce mať niekto na šou. Nedávno sa jej podaril husársky kúsok: vystrieda 31-ročnú Nemku Heidi Klum ako modelka pre zásielkový katalóg Otto. 

Heidi Klum
To, že obchod so zásielkovým domom Otto vybuchol, nepripravilo Heidi Klum prebdené noci, práve naopak. Teraz sa jej darí ako nikdy predtým (a nielen v práci, ale aj súkromnom živote). Reklamné zmluvy s Katjes, Braun, Douglas a MacDonalds aj v nasledujúcich rokoch zabezpečia ružovú budúcnosť rozrastajúcej sa rodine Klum-Seal. Ale aj z dosiaľ  ušetrených peňazí môže veľmi slušne žiť: v priebehu minulého roka zarobila 6,5 miliónov. 

Carolyn Murphy
Ani top-modelka Carolyn Murphy sa nemôže v žiadnom prípade na výšku svojich honorárov sťažovať. S ročným príjmom 4 milióny EUR sa umiestnila na štvrtom mieste najlepšie platených modeliek. Medzi uznávané a dobre platené modelky patrí pravdepodobne odvtedy, čo pózovala pre kampaň Calvina Kleina Contradiction. Bola tvárou kampaní pre módne značky Prada, Versace ako aj Gucci a robila reklamu spolu s Liz Hurley a Liya Kebede pre kozmetickú veľmoc Estée Lauder.

Tyra Banks
V Európe nie príliš známa, až na mužov v Rakúsku, či Nemecku, ktorí si radi spomínajú na jej sexy bikini-kampaň pre odevnú značku H&M začiatkom deväťdesiatych rokov. V USA je naproti tomu oslavovanou hviezdou: Tyra Banks, čokoládová kráska, ktorá bola tvárou najdrahšej kampane značky Victoria´s Secret.

Módne prehliadky a reklamy jej priniesli v roku 2004 3,3 miliónov euro. Popri tom moderuje úspešnú americkú reláciu „American Next Supermodels“ a zároveň je predsedkyňou poroty.

Autor: alica


 

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

10 fotografií

Bohaté,  pekné a najlepšie platenéBohaté,  pekné a najlepšie platenéBohaté,  pekné a najlepšie platenéBohaté,  pekné a najlepšie platené

Podobné články

"Najnovšie z Zamestnanie"

Poradňa

Neprehliadnite