Akých ženských chorôb sa muži boja?

Akých ženských chorôb sa muži boja?
Muži sa boja všetkých ženských chorôb, hlavne preto, že sa nevedia zahrať na sestričku, ktorá žene príde na pomoc, uľaví jej a ešte ju aj pohladká po ruke. Chlapi sú zo ženských chorôb bezradní, často totiž ani nevedia čo nám je.

Migréna je väčšinou ženská choroba. Je to azda najhoršia vec, ktorá sa môže mužovi prihodiť, ak má jeho žena nízky tlak, zvykne odpadávať alebo je migrénička. Muži sa boja ženských slabostí, odpadávačiek, ktoré k tomu patria. Bohužiaľ, nie je to úplne vyliečiteľné.

Chlapi, ak sú chorí, majú buď niečo zlomené alebo soplík. My o našich chorobách nehovoríme. Dodnes sú napríklad z menštruácie vyplašení. Nevedia naše bolesti odhadnúť aj preto, že iba ticho trpíme, alebo nahlas no bez vysvetlenia, ako nám je.


Muži sa boja ženských depresií...
Nič mi nie je, daj mi pokoj!
Aj vy sa zrejme spoznávate v tejto odpovedi alebo odvrknutí. Ak sa nás muž spýta, čo nám je, lebo sme bledé, skrčené a len si niečo mrmleme popod nos, zvykneme na muža vyšteknúť, že NIČ!

Pri mužoch je to nakoniec veľká výhoda, ak o svojich bolestiach hovoria, niekedy až moc. Prečo? Lebo vieme, kde ich bolí, kde pichá, oni o nás nevedia nič.

Muži sa boja ženských depresií, ktoré sprevádzajú menštruácie, migrény či menopauzu. To môže mať za následok zníženú chuť do života, silnejšie pocity pesimizmu, nadmernú únavu až vyčerpanosť, zníženú či naopak zvýšenú chuť do jedla a ďalšie nepríjemné príznaky. A, samozrejme, našu nechuť milovať sa!

Muži sa hrozia nášho diétovania. Boja sa a hlavne mu nerozumejú. Sú skeptickí voči tejto forme stravovania. Nechcú, aby ich žena nútila zmeniť jedálníček tým, že ona bude jesť a variť si niečo zlé - diétne.

Navyše, žena sa im páči tak ako vyzerá, aj jej krásne mohutný zadoček. Muž nechápe, ako sa môže tak trápiť pre niečo, čo on považuje na manželke za krásne. Ak žena začne vymýšľať s diétami, je nezastaviteľná. Chlap vtedy vie, že s ňou nemôže rátať na grilovačkách, opekačkách či pri akomkoľvek stole hojnosti.

Ženských chorôb, pred ktorými majú muži rešpekt je ešte veľa. Väčšinou však zvyknú ženy samé preháňať svoje príznaky. Možno by sme sa mali mužom viac otvoriť, aby vedeli, ako nám vlastne je a nie na nich len vražedne zazerať, keď máme bolesti.

Autor: Tamara
Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Choroby"

Poradňa

Neprehliadnite