Ako vybabrať s bolesťou hlavy? Poznáme jednoduché triky

Ako vybabrať s bolesťou hlavy? Poznáme jednoduché triky

Väčšina ľudí trpiacich bolesťami hlavy má tendenciu zvyšovať dávky liekov v prípade, keď bolesti neustupujú. Ak ste sa spoznali a správate sa podobne, dávajte si veľký pozor, pretože prílišnou snahou sa môžete zamotať do bludného kruhu a vyvolať pravý opak toho, čo ste chceli dosiahnuť.

Ako vybabrať s bolesťou hlavy?
Mnohí ľudia v snahe vyhnúť sa návšteve lekára a konzumácii tabliet sa spoliehajú na rôzne prírodné spôsoby liečby a prevencie: čínske masti, éterické oleje, mentolové a eukalyptové balzamy, bylinné výťažky z ginka alebo upokojujúce čajové zmesi.

Masáž
Úľavu vám môže priniesť aj masáž bolestivých miest alebo akupresúra, teda tlak na určité časti tela. Bolesti hlavy zmiernite, ak silno stlačíte miesto medzi ukazovákom a palcom na ruke, alebo ak oboma palcami stlačíte kostné časti chrbta, ktoré sa dajú nahmatať na krku. Pomasírujte vonkajšie strany lýtok tesne nad členkami alebo v oblasti Achillovej šľachy.

Noste pásku na čele
Tesné obviazanie hlavy, overená metóda našich babičiek, potláča bolesť vďaka tomu, že sa zastavuje prílev krvi do pokožky hlavy. Zmierni sa tak pulzovanie v spánkoch, typické pre migrénu.

Chráňte si oči
Ak trpíte častými bolesťami mali by ste sa vyhýbať silnému svetlu. Páliace slnko, žiarivky a dokonca aj televízna obrazovka, či obrazovka počítača môžu spôsobiť slzenie, únavu očí a nakoniec bolesť hlavy. Dobrou pomôckou sú slnečné okuliare. Ak pracujete na počítači, robte si často krátke prestávky alebo používajte okuliare s tmavšími sklami.

Vážne ochorenie, ktoré hrozí každému: Aby vám nemuseli amputovať prsty!

Stravou proti bolesti
Uvedomte si, čo jete a pokúste sa zistiť, aké potraviny vám škodia. Ak ich následne vylúčite zo stravy bolesti by mali pominúť. U mnohých ľudí vyvoláva migrénu príliš veľa soli. Takže v prvom rade soľte primerane a snažte sa jesť pravidelne. Ak dlhší čas nejete, organizmus nemá dostatok glukózy, v dôsledku čoho sa stiahnu mozgové cievy, ktoré sa pri ďalšom jedle potom rýchlo rozšíria a môžu vyvolať bolesť hlavy.

Z bielych škvŕn na jazyku môžete aj zomrieť!

Náš tip: Precvičte si mimické svalstvo. Tvárte sa! Robte rôzne úškľabky. Pri prvých príznakoch bolestí hlavy môžete skúsiť „špeciálne“ cvičenie: zodvihnite najprv obe obočia a potom každé osobitne. Prižmúrte najskôr obe oči a potom každé zvlášť. Hrôzostrašne sa zamračte. Zoširoka zívnite. Pohnite dolnou čeľusťou zo strany na stranu. Pokrčte nos a pokračuje improvizačne v ďalších „ksichtoch“ bez návodu.

Autor: bb
Foto: Profimedia

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Choroby"

Poradňa

Neprehliadnite