Ako sa zbaviť nechceného ctiteľa?

Ako sa zbaviť nechceného ctiteľa?
Neviete ako sa zbaviť nápadníka, ktorý je „vlezlý“ a neustále vás obťažuje? Možno sa vám raz zíde jedna z variant, ktoré vám ponúkame.

Ignorujte ho

Predstavte si situáciu, pri ktorej si sedíte vo svojej obľúbenej kaviarni, čítate si časopis, popíjate kávičku a zrazu bez akéhokoľvek vášho podnetu si k vám prisadne  neznámy muž a začne s vami konverzovať. Pýta sa na vaše meno, na to, čo čítate, respektíve vám dáva nevyžiadané komplimenty. Ak je vám daný muž nesympatický, je podľa vás vtieravý a nechcete s ním žiadny kontakt, tak základným pravidlom v takejto situácii je nepúšťať sa s ním do debaty, nijakým spôsobom nereagovať na jeho poznámky, nevšímať si ho a dlhodobo ho ignorovať.  

Správajte sa znudene
Čo ale v prípade, ak ste na prvom stretnutí súhlasili s kinom či spoločnou večerou, pretože vám bol váš nový objav sympatický a a na danom stretnutí sa príšerne nudíte a neviete sa dočkať jeho konca? Určite sa nepretvarujte, nebuďte za slušnú, ale práve naopak, správajte sa znudene, zatrpknuto, nerozvíjajte debatu, odpovedajte jednoslovne, neusmievajte sa, na všetko sa iba sťažujte, sem-tam si okázalo zívnite. Verte, že toto nevydrží žiadny alfa-samec.

Zahrajte stretnutie s frajerom

Otravuje vás ctiteľ, ktorý je „hluchý“ k vašim slovám, že ste zadaná? Dookola mu opakujete, že nemôžete a nechcete mať spolu vzťah, lebo niekoho máte a on stále skúša svoje? Nič iné vám neostáva, iba vystaviť ho reálnej situácii, v ktorej to snáď pochopí. Poproste o pomoc kamaráta alebo kamarátku. Dohovorte sa s nimi, že potrebujte dôveryhodne zahrať stretnutie akože so svojim frajerom, aby váš ctiteľ videl, že to nie sú iba slová. Dohodnite sa s ním, aby na vás počkal na mieste, kde sa máte stretnúť so svojím ctiteľom. Následne vás váš kamarát objíme, dáte si pusu, chytíte sa za ruku, usmejete sa na neho, niečo si zašuškáte a malo by byť po probléme.

Rýchlo zdrhnite

Takéto prenasledovanie neznámeho ctiteľa patrí medzi tie najnepríjemnejšie. Stojíte niekde v rade na pošte či v obchode, čakáte na autobus a zrazu sa k vám prikmotrí „lepkavý“ chlap, ktorý vám nedá pokoj. Motá sa okolo vás, obťažuje vás nemiestnymi poznámkami, nebodaj sa vás začne dotýkať. V takejto chvíli na nič nečakajte a choďte preč. Tu niet priestor na to, že nechcete byť k nemu drzá alebo je vám trápne zutekať. Ak je to treba, pokojne aj kričte, oslovte okoloidúcich o pomoc alebo sa straťte v dave.

Tradičný telefonát
Možno to poznáte z filmov, možno je to otrepaná vec, ale zaručene funguje. S kamarátkou sa dohodnite, že po 30 - 45 minútach rande vám zavolá. A podľa toho, ako sa rande bude vyvíjať, naložíte s telefonátom. Buď zostanete na rande, čo bude pre neho signál, že vás zaujal alebo využijete príležitosť a zdrhnete.

Flirtujte s okolosediacimi
Potrebujete sa striasť ctiteľa, s ktorým sa nudíte a ktorý vám nesadol? Jednou z alternatív je, že začnete flirtovať s mužmi, ktorí sa nachádzajú vo vašej blízkosti. Koketujte s nimi, žmurkajte na nich, na diaľku si s nimi pripite, komentujte ich výzor. Nepotrvá dlho a bude mať toho dosť.

Zahrajte sa na zlatokopku
Jednou z najistejších stratégií je rozprávať veľa o peniazoch. Zdôraznite, že ste náročná žena a vždy ste chodili iba s bohatými mužmi. Porozprávajte mu, ako vás jeden zobral na dovolenku na Bali alebo iný vám kúpil auto. Naznačte mu, že si neviete predstaviť chodiť s mužom, ktorý by vás finančne nezabezpečil. Uvidíte, že on bude prvý, ktorý sa bude chcieť vytratiť.

Autor: Radomír
Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Rodinný život"

Poradňa

Neprehliadnite