Ako sa kupujú spotrebiče do malého bytu?

Ako sa kupujú spotrebiče do malého bytu?

Nemáte dostatok miesta na všetky spotrebiče, ktoré v domácnosti potrebujete? Máme riešenie! Radí odborník zo siete elektropredajní Rudolf Baranovič. Nie každý si môže dopriať luxus v podobe veľkometrážneho bytu či domu. No aj v menšom priestore potrebujete variť či prať. Našťastie, výrobcovia myslia aj na to a svoje výrobky prispôsobili aj pre tých, ktorí nemajú dostatok miesta na klasické spotrebiče.

Mikrovlnka do rohu
V domácnosti síce nie je nevyhnutnosťou, no dokáže ušetriť čas. Lenže kam s ňou, keď vaša kuchyňa nedisponuje extra priestorom? Porozmýšľajte nad mikrovlnnou rúrou so zaoblenou zadnou stenou. Mnohé modely aj napriek svojim upraveným rozmerom ponúkajú rovnaké služby ako ich súrodenci s bežnými mierami. Môžete v nich ohrievať aj rozmrazovať a do ich útrob sa zmestí tanier bežnej veľkosti. V rohu kuchynskej linky vám takýto model určite nebude zavadzať.

Vstavaná či voľne stojaca
Bez chladničky sa zaobídete len ťažko. No kam s ňou? Ak žijete sama, postačí vám chladnička s objemom 120 litrov. „Na trhu nájdete napríklad takú, ktorá má dizajn voľne stojacej, no môžete ju aj zabudovať do skrinky, čo pri bežných modeloch nie je možné, ušetríte tak priestor,“ hovorí odborník. Pri kúpe chladničky by vás okrem jej vnútorného objemu mala zaujímať spotreba energie, jej funkcie a pri kombinovaných spotrebičoch výkon mrazničky.

Múdre triky: Už nikdy viac pripálené hrnce, ani vykypené mlieko

Pečenie i varenie
Okrem chladničky zaberá najviac miesta v kuchyni rúra. Aj pri nej mysleli výrobcovia na majiteľov malých bytov, no tieto zmenšené praktické modely oceníte napríklad na chate. „Väčšinou sú vybavené varnou zónou, takže okrem pečenia vyriešite aj varenie,“ dodáva Baranovič. Hoci sú takéto rúry oveľa menšie, sú o to šikovnejšie. Mnohé ponúkajú rôzne funkcie, ako napríklad grilovanie, časovač či automatické vypnutie.

Śtíhla, ale výkonná
Kto by si dnes vedel predstaviť svoju domácnosť bez práčky? Ak sa vám klasická nezmestí do kúpeľne ani do kuchyne, poobzerajte sa po takzvaných slim modeloch. To, že sú štíhlejšie, im neuberá z funkcie. Niektoré dokážu vyprať aj 6 kilogramov bielizne, prípadne majú funkciu šiesty zmysel, ktorá rozpozná objem bielizne a podľa nej nastaví pranie.

Toto robte, aby vám kvetinky vydržali čo najdlhšie!

Autor: Alena Jurisová/BŽ

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Domáce práce"

Poradňa

Neprehliadnite