9 mesiacov najlepšieho orgazmu!

9 mesiacov najlepšieho orgazmu!

Orgazmy môžu byť dobré, zlé alebo aj také, pri ktorých treba byť opatrní. Môžu trvať iba krátku sekundu, minútu, alebo aj dlhšie. Možno ste mali veľa z nich, možno ani jeden. Či už sú vaše skúsenosti akékoľvek, určite ste sa zamysleli nad tým, či je vhodný ženský orgazmus počas tehotenstva.

Orgazmus počas tehotenstva je už dlho považovaný za tabu a dokonca aj za nebezpečné konanie. Ale v skutočnosti, môže byť celkom zdravý pre vás, aj vaše dieťa. Takže, zapáľte sviečky a zoberte svojho partnera do spálne!

Čo je to orgazmus?
Orgazmus je definovaný ako "vrchol sexuálneho vzrušenia". Muži ho potrebujú na uloženie spermií ku krčku maternice, ženám pomáha nabrať spermie do maternice. Ale čo je najdôležitejšie, orgazmus tiež prispieva k oveľa zábavnejšiemu a príjemnejšiemu pohlavnému styku.

Bezpečnosť orgazmu
Existuje veľa rôznych mýtov a teórií o orgazme počas tehotenstva, ktoré môžu žene aj nahnať strach, či je jej dieťa aj ona v tehotenstve v bezpečí. V minulosti sa predpokladalo, že môže žene vyvolať predčasný pôrod. To preto, že pôsobí na svaly maternice. Počas orgazmu, dochádza k uvoľňovaniu hormónu oxytocínu. Tento hormón je tiež zodpovedný za spustenie kontrakcií.

Našťastie, dnes už vieme, že kontrakcie maternice spôsobené orgazmom sú normálne. Nevedú k predčasnému pôrodu u žien a nemôžu spôsobiť rozšírenie a otvorenie krčka maternice. Orgazmy sú vždy príjemné, ale možno zistíte, že sa vám budú páčiť ešte oveľa viac ako predtým práve v tehotenstve. Je to kvôli zvýšenému prietoku krvi do panvovej oblasti. Žena aj oveľa rýchlejšie vyvrcholí a jej orgazmy môžu trvať aj podstatne dlhšie.

Mnoho žien tiež radostne hlási, že majú viac orgazmov počas tehotenstva, tak sa pripravte! Pre tie z vás, ktoré ešte neprežili vyvrcholenie pri pohlavnom styku, môžete svoj prvý orgazmus zažiť práve ako tehuľky!

Silné kŕče
Ak ste mať pravidelný pohlavný styk počas tehotenstva, možno ste si všimli nejaké podivné kŕče v bruchu po orgazme. Kŕče po vyvrcholení sú normálne. Sú to svalové kontrakcie, môžu byť silnejšie, pretože vaša maternica rastie.

Čo cíti dieťa?
Buďte si istí, že vaše dieťa nevidí to, čo vy alebo váš partner, aj preto je voči vášmu pohlavnému styku ľahostajné. Avšak, existujú dôkazy, že deti v brušku zažívajú rovnaký pocit eufórie, ako vy počas orgazmu.

Predpokladá sa, že plodu odovzdáte väčší pocit šťastia, kvôli uvoľňovaniu endorfínov do vašej krvi. Endorfíny sú špeciálne hormóny, ktoré pomáhajú k úľave od bolesti. Endorfíny môžu cestovať cez krv až do tela bábätka. Nebojte sa, sú úplne bezpečné pre dieťa.

Venujte pozornosť...
Aj keď sex v tehotenstve môže priniesť veľa zábavy, existujú určité varovné signály, na ktoré by ste mali dávať pozor, keď sa s nimi stretnete počas orgazmu. Varovné príznaky sú:

- veľmi bolestivé kontrakcie
- maternicové kŕče trvajúce dlhšie ako jednu hodinu
- neobvyklé alebo silné krvácanie z pošvy

Hoci sa objavujú len vzácne, môže tieto znamenia ukazovať na predčasný pôrod alebo potrat, a vy by ste mali okamžite navštíviť lekára.

Autor: Elie

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Intímne zdravie"

Poradňa

Neprehliadnite