8x ako urobiť svojmu telu dobre

8x ako urobiť svojmu telu dobre

Možno neviete, aké možnosti máte, aby ste svojmu telu urobili dobre. Neváhajte, telo sa vám odmení lepším fungovaním i krajším vzhľadom.

Fyzioterapia
Zachováva a obnovuje optimálnu funkciu pohybového aparátu. Odstraňuje blokády kĺbov a rebier, spôsobených jednostranným zaťažením pri práci a športe alebo po úrazoch a ochoreniach.

Magnetoterapia
Pulzné magnetické pole ovplyvňuje organizmus na bunkovej úrovni. Pomáha tak k lepšiemu a rýchlejšiemu hojeniu tkaniva, pri degeneratívnych ochoreniach pohybového ústrojenstva a reumatických bolestiach.

Ultrazvuk
Posilňuje regeneráciu zvýšením miestnej teploty tkaniva, čím pôsobí ako mikromasáž. Povzbudením obehu tekutín zlepší metabolizmus, takže miznú opuchnutia a hematómy.

Laser
Obmedzuje bolesti a zvyšuje látkovú výmenu v bunkách, takže sa rýchlejšie obnovujú. Preto je laser vhodný nielen na liečebno-kozmetické účely, ale i pre terapiu ochorení pohybového ústrojenstva, zle sa hojacich rán a defektov, kožné choroby a rôzne poúrazové stavy.

Vibračná plošina
Vibrácie prenikajú do tvrdých i mäkkých tkanív organizmu a podporujú neuromuskulárny systém, krvný obeh, chrupavky i kosti a dokonca i hormonálny systém. Slúži k rehabilitácii i ku zvýšeniu celkovej kondície a pomáha k dosiahnutiu štíhlej línie.

Aquaforéza
Ide o novú metódu v boji proti celulitíde a vráskam. Do tkaniva sa vpichne koktejl aktívnych látok pomocou laserovej sprchy, prostredníctvom elektrických impulzov.

Lymfodrenáž
Aktivuje priechod lymfy, taktiež lieči opuchnutia, bolesti svalov, chrbtice a nôh. Pomáha pri chorobách látkovej výmeny, oslabenému imunitnému systému, pri kŕčových žilách a žilnej nedostatočnosti. Prispieva k detoxikácii organizmu a chudnutie.

Oxygenoterapia
Regeneračná kyslíková kúra spomaľuje starnutie, odstraňuje stres, posilňuje psychiku i imunitný systém. Hodí sa k liečbe bolestí hlavy, únave a poruchách spánku, pri ochoreniach dýchacích ciest, pri klimakterických problémoch, pri niektorých srdcových poruchách a kožných problémoch. Priaznivo sa prejavuje i pri nadmernej konzumácii alkoholu a dokonca pri liečbe nádorových ochorení.

Autor: Lea

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Choroby"

Poradňa

Neprehliadnite