8 znakov, že tohto chlapa už netreba meniť

8 znakov, že tohto chlapa už netreba meniť

Práve ste čerstvo zaľúbená. Prežívate nádherné chvíle a vzrušenie z prvých bozkov a objatí. Užívate si spoločné romantické prechádzky, rozhovory, husia koža vám naskočí už pri pomyslení na objekt vašej vášne, o jeho dotyku nehovoriac. Hovoríte si, že teraz je to naozaj na celý život. Jediný problém je v tom, že si to hovoríte už po X-krát.

Je to ON?
Po čase však ružové okuliare spadnú a vy bude stáť opäť pred rozhodnutím. Budete opäť čeliť otázke "Je to naozaj ten pravý?". Aby ste to zistili, mali by ste svojho miláčika a váš vzťah podrobiť, čo najpodrobnejšej analýze. A to čo najskôr. Čím skôr dospejete k rozhodnutiu, či si tohto chlapa chcete udržať po celý život, tým skôr sa dokážete s pravdou vyrovnať a čeliť prípadným následkom, či už v pozitívnom alebo negatívnom slova zmysle.

Aby vaše uvažovanie malo nejaký význam, musí byť racionálne. Vykašlite sa na fakt, že práve v tejto chvíli je vám spolu fajn. To k čerstvej láske jednoducho patrí. Predstavte si vás spolu za 5, 10, 20 rokov. Stále ste spokojná? Je to na dobrej ceste. Možno ste však nezobrali do úvahy všetky faktory. Pozrime sa na ne pekne postupne:

1. Dokážete sa pohádať
Aj keď to môže znieť na prvý pohľad hlúpo, umenie hádania a udobrenia k správne fungujúcemu vzťahu patrí. Ak si dokážete vymeniť rozdielne názory, či už v pokojnej atmosfére alebo v značne emotívnom rozpoložení, bez toho, aby to zanechalo dlhodobé následky, je to pre váš vzťah obrovské plus. Tutlanie problémov nikam nevedie, treba ich riešiť. A to je vec, ktorú si musíte obaja uvedomiť.

2. Nenúti vás zmeniť celý život
Pokiaľ necháte svojho partnera, aby zmenil celý váš život, môže sa ľahko stať, že ak vám to náhodou nevydrží, zostanete sama, opustená a bezradná. Samozrejme každý vzťah vás ovlyvní, ale ak sa celý váš život začne točiť len okolo NEHO, nie je to zdravé. Ponechajte si svojich priateľov, svoje koníčky a rituály. Ak to bude rešpektovať, má ďalší bodík k dobru... Ale pozor! Rovnakú slobodu musíte ponechať vy jemu.

Prečo by ste svojho manžela nemali príliš obskakovať?

3. Má rád vašu rodinu
Možno si teraz hovoríte, že by ste dokázali kvôli nemu všetko opustiť. Chyba! Máte svoje korene, zázemie, ľudí, ktorým na vás záleží. Nezahadzujte tieto vzťahy preto, že on vašu mamu neznáša. Radšej sa poohliadnite po niekom, kto bude sympatický vám aj jej. Veď predsa hľadáte vzťah na celý život.

4. Zdieľate spoločné hodnoty
Ak ste intelektuálka so sklonami k mystike a spiritualite a on karierista, ktorý vidí najväčšiu hodnotu v nablískanom aute, asi by vám to dlhodobo neklapalo. Iste, existujú výnimky, ale určite oboch zúčastnených stoja veľa námahy.

5. Môžete byť k nemu úprimná
Pokiaľ sa dokážete svojmu partnerovi zveriť naozaj s čímkoľvek bez strachu, že vás odsúdi a zavrhne, našli ste poklad - chápavého chlapa, akých chodí po svete naozaj málo. Problém je, že len máloktorá z nás naozaj riskne vyskúšať práve toto v praxi.

6. Podporujete sa
Partner nemá rozhodovať za vás! Môže vám poradiť, ale vo chvíli, keď ste vy dospeli k akémukoľvek rozhodnutiu, musí stáť pri vás a podporiť vás. Nie, odhovárať vás a snažiť sa zvrátiť vaše presvedčenie. Skúste si to hoc len pri nákupoch, keď si vyberiete niečo, čo zjavne nie je v súlade s jeho vkusom.

7. Máte rovnaké predstavy o budúcnosti
Chcete čo najskôr rodinu a on má v pláne niekoľkoročnú poznávaciu cestu okolo sveta, či usadiť sa v tibetskom kláštore? Áno? Ups, tak to je problém...

8. Rozumiete si v sexe
Láska síce všetko prekoná, ale ak vám to v posteli neklape, je pravdepodobné, že to skôr alebo neskôr začne jednému z vás vadiť. Ruku na srdce, chcete sa potýkať s problémom nevera? Tak hor sa na lov, aby ste skutočne našla toho skutočného pravého a jediného partnera.

8 viet, ktoré od muža nebudete NIKDY počuť

Autor: Hana

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Rodinný život"

Poradňa

Neprehliadnite