7 dní, kedy sme pre mužov najsexi

7 dní, kedy sme pre mužov najsexi

Že mužov dokážu naše plodné dni vábiť, už vieme. Ďalšie a ďalšie výskumy však dokazujú, že to nie sú len dohady a civilizáciou zoslabnutá teória, ale exaktná vedecká pravda. Ako silno ich priťahujeme, to sa už presne vytýčiť nedá. Ale, nestačí nám aj takáto informácia?

Telo ženy počas plodných dní vylučuje pachy, ktoré sú pre opačné pohlavie podvedome veľmi príťažlivé. Keď muž zacíti vo vzduchu tieto látky, automaticky sa mu zvyšuje hladina testosterónu a paralelne s tým rastie aj jeho vzrušivosť a sexuálny, či osobný záujem.

Plodnosť mužom vonia
Tieto čuchové vnemy prijímané mužmi môžu dokonca meniť ich správanie, pútať ich pozornosť a uzurpovať ich preferencie. Tento fenomén by od dnešnej doby mnohí neočakávali, lebo naše inštinkty a zmysly sú civilizačne oslabené alebo sa preorientovali na iné veci. Ale vidieť, že nám v istom zmysle stále vládnu.

Vyžarovanie práve plodného ženského tela už pred časom vyskúmali a potvrdili floridskí vedci. Skupine mužov dávali ovoniavať tričká, ktoré nosili ženy v rôznych štádiách menštruačného cyklu. Keď sa muži dostali k pachu ovulujúcej ženy, hladina ich mužského hormónu testosterónu, ktorý zrkadlí zase ich plodnosť, sa zvýšila.

Plodné pohyby?
Ďalší prieskum bol o niečo kontroverznejší. Možno nielen pach, ale aj pohyby ženy počas plodnej fázy mesiaca sú pre mužov väčším magnetom. Psychológ Geoffrey Miller sa zameral na sledovanie zárobkov striptérok.

Nechal v bare tancovať štyri skupiny odhaľujúcich sa tanečníc, ovulujúce a neovulujúce rozdelené ešte na tie, ktoré užívajú a neužívajú hormonálnu antikoncepciu. Ako zistil, v podobných podmienkach zarobili tie, ktoré mali plodné dni a netlmili ich pôsobenie antikoncepciou, oveľa vyššie zárobky, ako ostatné skupiny.

Táto teória je podporená aj najnovším americkým výskumom, ktorého výsledky zverejnili len toto leto. Muži sledovali pohyby žien v rôznych fázach menštruačného cyklu. A výsledok bol jasný. Ich prevažná väčšina krúžkovala ako najsympatickejšie pohyby práve tých žien, ktoré ovulovali.

Pozor, ženy ovulácia zrádza
Pozoruhodná skutočnosť má však aj odvrátenú tvár. Na ženy samozrejme ich hormonálne nastavenie počas ovulácie vplýva tiež.

Psychologička Kristina Durante zistila, že ženy, ktorých maternica je práve pripravená na oplodnenie, majú sklon vyberať si psychologicky horších partnerov, lebo ich preferencie sú oveľa viac živočíšne, ako v iných fázach mesiaca.

Model „silný a zlý“ sa nám vtedy nezdá až taký odpudivý alebo nevhodný a vlastne nás fyzicky priťahuje. Našťastie ovulácia netrvá večnosť, najčastejšie 6-7 dní v strede cyklu, väčšinou medzi jeho 11. a 17. dňom.

Autor: Mirka

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Intímne zdravie"

Poradňa

Neprehliadnite