6 hlúpostí: Toto na svadbe nehovorte!

6 hlúpostí: Toto na svadbe nehovorte!

Svadba je výnimočný deň v živote muža a ženy. No svadobný deň môže pokaziť mnoho vecí, od zlého počasia až po nevhodné výroky svadobných hostí. Viete, čo by ste radšej nemali na svadbe hovoriť?

1. Spomínať minulé manželstvá
Keď sa dvaja ľudia berú, začínajú spolu nový život, je to pre nich nový začiatok. Je teda úplne nevhodné pripomínať im ich predchádzajúce vzťahy alebo manželstvá, a to ani vo vtipnom poňatí.

2. Kritika svadobných šiat
Kritizovať vzhľad nevesty je absolútnym tabu. Poznámky o nevhodne zvolených svadobných šatách (aj keby boli fakt hrozné) si nechajte pre seba, rovnako ako aj prípadné kritické názory na nevestin účes či make-up. Isto nechcete byť osobou, ktorá neveste pokazí náladu v jej veľký deň.

3. Tajomstvá si nechajte pre seba
Viete o ženíchovi alebo neveste niečo, čo iní nevedia? Na svadbách sa toho zvykne hovoriť veľa, zvykne sa spomínať na rôzne bláznivé veci, ktoré ženích či nevesta za slobodna urobili. Aby ste však niečo nepokazili, nechajte si „háklivé“ tajomstvá radšej pre seba. Je pravdepodobné, že by ženích alebo nevesta neboli nadšení, keby sa o ich úletoch hovorilo pred tetami, strýkmi, babičkami a ďalšími svadobnými hosťami.

4. Nekomentujte hudbu či menu
Kritizovaniu by ste sa na svadbe mali oblúkom vyhýbať. Neplatí to len o nevestinom vzhľade, mali by ste v tento deň dať pokoj aj kritike svadobného menu či hudby. Verte, že ženích i nevesta si hudbu, miesto i menu vybrali starostlivo a ako najlepšie vedeli, a preto tu kritika nie je namieste.

5. Nehovorte, že ste mali v pláne niečo iné
Vety typu: „Mali sme dnes ísť na romantický víkend do horského hotela, ale sme tu“, či podobné výroky sú úplne nevhodné. Pre nevestu a ženícha je ich svadobný deň najdôležitejším a to, že vás pozvali znamená, že ho chcú stráviť aj s vami, je to teda veľká pocta. Hovoriť o tom, že ste mali iné plány, ktoré ste museli kvôli ich svadbe zmeniť alebo zrušiť, je drzé a neslušné.

6. Neporovnávajte nevestu a ženícha
Je nevesta vyššia ako ženích? Je tučná a on chudý ako trieska? No a čo? Snažte sa nekomentovať tieto rozdiely medzi nimi. Láske rozdiely neprekážajú a minimálne na svadbe by nemali prekážať ani vám (alebo o tom aspoň nehovorte).

Aby ste na svadbe neboli za osobu, ktorá svojimi hlúpymi výrokmi pokazí celú atmosféru, či urazí nevestu alebo ženícha, prípadne niekoho z iných svadobných hostí, mali by ste si dávať pozor na ústa. Niekedy totiž aj malá poznámka narobí kopec škody a pošramotí vaše vzťahy so ženíchom či nevestou alebo inými zúčastnenými.

Autor: Mária

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Svadba"

Poradňa

Neprehliadnite