6 dôvodov, prečo sa nikdy nezoznámite s niekým normálnym

6 dôvodov, prečo sa nikdy nezoznámite s niekým normálnym

Biologické hodiny neúprosne tikajú a vám sa ani za svet nedarí zoznámiť s niekým čo len trošku normálnym? Podľa psychológov možno robíte jednu z najčastejších chýb, ktoré bránia zoznámeniu.

1. Nemáte vyriešené predchádzajúce vzťahy
Psychológovia vravia, že alfou a omegou pri vstupe do nového vzťahu sú jasne vyriešené a uzavreté predchádzajúce vzťahy. Pokiaľ v sebe stále riešite vinu, smútok či hnev voči predchádzajúcemu partnerovi, ihneď sa to odrazí na vašom správaní. Nedokážete vnímať autenticitu nového partnera, ak sa stále vŕtate v minulosti, a tá vám pochová prítomnosť.  

2. Najprv musíte mať rada samú seba
Ako môžete milovať niekoho iného a vnímať, že niekto miluje vás, keď nemilujete sami seba? Ak je váš vzťah k sebe samej negatívny, budete presvedčená, že si lásku nezaslúžite. A to vás zablokuje. Najprv sa musíte odblokovať, popracovať na vzťahu k sebe samej, aby ste dokázali ponúknuť svoje silnejšie ja. Ak nedokážete vychádzať so sebou a nemáte sa rada, potrebujete najprv terapiu a až potom vzťah.

3. Zreálnite svoje očakávania
Je prirodzené, že všetci máme nejaké očakávania a predstavy, ktoré túžime naplniť. V prípade, že pred seba postavíte ideály a očakávania, ktoré ďaleko presahujú možnosti, popálite sa. Ak si niekoho vysnívate a budete vehementne trvať na naplnení svojich snov, lebo ste  presvedčená, že nič iné vám šťastie neprinesie, ujde vám množstvo príležitostí, ktoré prehliadnete len kvôli svojej pýche.

Chlapi odkazujú ženám: Chceme viac lásky ako sexu!

4. Prestaňte porovnávať
Chodili ste s modrookým romantickým blondiakom, ktorý mal meter osemdesiat a tehličky na bruchu? Bravó, splnil sa vám sen. Nečudujte sa, že zostanete sama, keď po rozchode budete každého chlapa porovnávať s ním a postavíte si ho na piedestál. Všetci sme jedineční a máme svoje silnejšie i slabšie stránky. Každého muža stretnete za neopakovateľných podmienok, ktoré nie je správne porovnávať.

5. Zamotávate sa vo virtuálnej realite
Pri zoznamovaní sa cez internet myslite na to, že ten, kto sa za niekoho vydáva ním v skutočnosti vôbec nemusí byť. Trvajte na osobnom stretnutí, tvárou v tvár, aby ste eliminovali idealizovanie partnera. Radšej sa päťkrát sklamať rýchlo a v realite ako raz po dlhom namotaní sa na niekoho, kto sa len na niečo hrá. Osobné stretnutie vám o človeku prezradí oveľa viac.

Pozor na myšlienky, ktoré vám prebehnú hlavou pri sexe

6. Prirýchlo chcete chytiť šancu za pačesy
Je pochopiteľné, že keď sa vo vašom okolí mihne niekto aspoň trošku seriózny, vyjdete mu oproti. Na tom nie je nič zlé. Problém nastáva vtedy, ak ho zdrapnete všetkými desiatimi pazúrmi a už na prvom stretnutí na neho vybalíte všetky svoje plány ohľadom detí, bývania, manželstva, návštevy rodičov a podobne. Zo strachu z neúspechu robíte všetko preto, aby sa vám nevyšmykol. Lenže práve preto vám opäť prekĺzne pomedzi prsty.  

Autor: Radomír

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Rodinný život"

Poradňa

Neprehliadnite