6 dôvodov, prečo je dobré piť vodu s citrónom

6 dôvodov, prečo je dobré piť vodu s citrónom

Veľa ľudí pravidelne ráno pije pohár teplej vody s citrónovou šťavou. Citróny sú veľkým zdrojom vitamínu C, vitamínov skupiny B, vápnika a draslíka ako aj ďalších dôležitých prvkov, čo má pozitívne účinky na naše zdravie.

Preto sa oplatí zaviesť do svojho každodenného života pitie vody s citrónom. Tu je šesť dôvodov, ktoré vás možno presvedčia o prospešnosti takéhoto zvyku.

1. Lepšia imunita
Vitamín C je známym bojovníkom proti vírusom a na podporu imunity. Obzvlášť v obdobiach, kedy sa to rôznymi virózami a chrípkou len tak hemží, je dobré dbať na zvýšený prísun vitamínu C. Ak prechádzate stresovým obdobím, taktiež je dôležité dopĺňať vitamín C, pretože v strese sa zásoby tohto vitamínu znižujú a oslabuje sa imunita. Voda s citrónom vám hneď ráno pomôže zvýšiť hladinu C-čka.

2. Trávenie a detoxikácia
Naštartovať svoj deň s citrónovou vodou sa oplatí aj kvôli tráveniu. Citrónová šťava pomáha zmierňovať nadúvanie, plynatosť a pálenie záhy. Močopudný účinok zasa prispieva k vyplavovaniu toxínov z tela.

Prečo sú diéty a celkové zoštíhľovanie také drahé?

3. Chudnutie
Ak sa snažíte schudnúť, môže vám v tom opäť pomôcť citrónová šťava. Obsahuje látky, ktoré pomáhajú regulovať hladinu cukru v krvi a obsah vlákniny (pektín) prispieva k znižovaniu chuti na sladké a celkovo k regulácii pocitu hladu. Popíjať citrónovú vodu je iste lepšie ako dopriať si rôzne sladené nápoje alebo džúsy, ktoré chudnutie skôr bojkotujú.

4. Zdravá pokožka
Pitie citrónovej vody sa ukáže aj na vašom zovňajšku. Vďaka detoxikačnému účinku je pokožka krajšia, zdravšia a žiarivejšia. Vitamín C je dôležitým antioxidantom a zmierňuje prejavy starnutia pleti. Citrónová šťava pomáha aj v boji proti akné – okrem iného aj preto, že prispieva k vyplavovaniu toxínov z tela.

5. Pre lepšiu náladu
Vďaka vysokému obsahu draslíka je citrónová šťava výbornou voľbou aj pre lepšie psychické zdravie. Úzkosti a depresie sa často spájajú okrem iného práve aj s nedostatkom tohto prvku, preto jeho pravidelné dopĺňanie môže pomôcť k lepšiemu psychickému stavu.

6. Proti vysokému krvnému tlaku
Vysoký krvný tlak je dnes problémom mnohých ľudí a nesie so sebou rôzne riziká. Pravidelné pitie vody s citrónom pomôže krvný tlak regulovať a tým predchádzať ďalším s tým spojeným ochoreniam.

5 dôvodov prečo by ženy mali jesť avokádo

Pitie vody s citrónom sa stalo pre mnohých ľudí pravidelným ranným rituálom. Hoci sa objavujú aj názory o zveličovaní účinkov citrónovej šťavy na náš organizmus, je len na vás, či citrónom dáte šancu a skúsite si účinky citrónovej vody na svojej vlastnej koži.

Autor: Mária

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Výživa"

Poradňa

Neprehliadnite