5x paradoxné výhody nevery

5x paradoxné výhody nevery
V žiadnom prípade neberte tento článok ako návod na to, ako čeliť nude a stereotypu vo vzťahu. Nevera je ten najzhubnejší prvok, ktorý sa dokáže do partnerského vzťahu vkradnúť. Ale aj napriek všetkému zlu, ktoré so sebou prináša, má aj paradoxné výhody. Veď posúďte sami.

Bude vám načúvať

Asi to dobre poznáte. Váš partner má vždy veľa práce, domov chodí neskoro, spoločne ste si nevyšli von už dlhé mesiace. Navyše má pocit, že vás pozná ako svoje staré topánky, ničím ho už neprekvapíte, a preto nevyvíja iniciatívu, aby sa vám venoval a aby vám načúval. A milenec? Ten od vás neodtrhne zrak a sluch, celý večer vás počúva, keď mu niečo rozprávate, zaujíma sa o to, čo čítate, akú hudbu počúvate, po čom túžite. Konečne zažijete pocit, že nehovoríte do vetra.

Dostatok sexu bez nudy
Stereotyp a nuda sa časom vkradnú do každého vzťahu. Únava z práce, množstvo povinností okolo detí a domácnosti, to všetko zníži vašu chuť na sex. S milencom sa to ale rezolútne zmení. Sexu zrazu pribudne a navyše, bude vás baviť. Nový prístup k milovaniu, väčšia odviazanosť, ochota k experimentom, to všetko dokáže naštartovať novú dimenziu vo vzťahu. Budete mať pocit akoby ste v momente omladli a objavíte v sebe túžby, sny a priania, na ktoré ste už takmer zabudli.  

Zdvihne vám sebavedomie

V dlhotrvajúcom vzťahu býva časté, že si partner už ani nevšimne, že ste práve prišli od kaderníka, kúpili si novú blúzku alebo, že vám to perfektne sekne. Ak si dáte na seba sexi nočnú košieľku, tak vám povie, aby ste šli nabok, lebo nevidí na futbal. Od milenca to ale počuť nebudete. Ten vás bude chváliť, oceňovať a dávať najavo, aká ste kočka, ako vám všetko pristane. Efekt takéhoto prístupu nenechá na seba dlho čakať. Vaše sebavedomie sa zvýši, budete sa cítiť opäť žiaducou.

Budete krajšia

Ak nemá žena doma spätnú väzbu, že je krásna, že sa partnerovi páči a že jej venuje svoju pozornosť, stáva sa, že prestane pripisovať dôležitosť tomu, ako vyzerá. Menej sa maľuje, menej času venuje svojmu zovňajšku, menej času trávi starostlivosťou o svoje telo. Pri milencovi sa to ale nedá. Žena v sebe nájde skryté zdroje a behom pár dní je z nej iný človek. Vlasy, pleť, oblečenie, to všetko prejde úpravou, ktorá dodá žene šmrnc a pridá jej na kráse.

Rozvíri váš pozitivizmus
Dennodenný stereotyp ubíja vášeň, spôsobuje úbytok chute, uberá na nálade. Milenecký vzťah je práve naopak, doslova výťahom pre náladu. V jeho náručí vám rapídne stúpne nálada, budete zažívať pocity radosti, budete sa tešiť na spoločné zážitky, rozveselia vás slová o tom, aká ste krásna a milá. Do vášho organizmu sa vyplavia hormóny šťastia, ktoré potlačia smútok, prejavy depresie, úzkosti a rezignovanosti.

Autor: Radomír
Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Rozvod"

Poradňa

Neprehliadnite