5 extra dôvodov, prečo chodiť s ľavákom

5 extra dôvodov, prečo chodiť s ľavákom

Doba, keď ľaváci boli diskriminovaní a preúčaní na pravákov je chvalabohu za nami. Dnes už ľaváci nie sú terčom výsmechov. Práve naopak, ľavákov treba obdivovať ako sa dokázali prispôsobiť vo svete, ktorý je vyložene určený pre pravákov. Zároveň disponujú množstvom vlastností, ktoré z vášho vzťahu urobia príjemné putovanie životom.

Vzácnosť nadovšetko
Predstavte si, že by ste mali na jednej ruke šesť prstov. Boli by ste vzácnym unikátom široko-ďaleko. Vzácnymi sú medzi nami aj ľaváci, ktorých je približne 10 až 12 %, čo im právom dáva punc vzácnosti. Samozrejme, že ľaváctvo ešte z človeka nerobí automaticky dobráka, ale v tomto prípade sa vzácnosť snúbi so šikovnosťou. Vedeli ste, že u ľudí s nadpriemernou inteligenciou je každý piaty ľavák? Preto s ľavákom máte veľkú šancu na vzťah, ktorý nebude povrchný, ale zažijete pri ňom vzrušenie a hĺbku.

Bývajú prirodzenými vodcami
Ľaváci sú často dobrými lídrami. Často sa dokážu bravúrne udomácniť v politike, podnikaní, rýchlo kariérne rastú. Výskumy potvrdili, že ľavákov je medzi úspešnými ľuďmi väčší podiel  než v celej populácii. Dáva to teda nádej, že byť vo vzťahu s ľavákom znamená, že vás zabezpečí a postará sa o vašu budúcnosť.

Sú nesmierne tvoriví
Vedeli ste, že mozog ľavákov je štruktúrovaný odlišným spôsobom, ktorý umožňuje rozšírenie jeho schopností a gény, ktoré určujú ľavorukosť ovládajú vývoj jazykových a kreatívnych centier v mozgu? Život s kreatívnym človekom má preto veľa výhod. Nebudete sa pri ňom nudiť, rozhovory s ním bývajú zaujímavé, problémy a konflikty sa vyriešia netradičným spôsobom. Tým, že viac zapájajú pravú hemisféru, špecializujúcu sa na emócie, predstavivosť a kreativitu, sú v umení ako ryby vo vode. Pravákov údajne predbehnú v hudbe, maliarstve či sochárstve, ale tiež napríklad v učení sa cudzích jazykov.

Vedia robiť viacero vecí naraz
Pri ľavákovi zažijete to, o čom ste pri pravákovi iba snívali. Ľaváci sa totiž vyrovnajú ženám v tom, že dokážu zvládať viacero činností naraz. Už to nebude len vašou výsadou, že v jednom momente telefonujete s kamarátkou, miešate polievku, sledujete počasie v TV a ktovie čo ešte, ale budete mať v ľavákovi slušnú konkurenciu.

Tým, že používajú ľavú ruku v „praváckom“ svete, ich mozog je nútený flexibilnejšie rozmýšľať a vnímať podnety z prostredia. Sú efektívnejší pri spracovávaní veľkého množstva informácií počas viacerých činností. Chodiť s ľavákom teda znamená, že naraz vás dokáže počúvať, masírovať, empaticky chápať, umývať riad a písať si úlohy s dieťaťom.

V sexe sú vraj machri
Ťažko povedať prečo až taký markantný rozdiel zaznamenal výskum, ktorý sa zaoberal spokojnosťou so svojim sexuálnym životom ľavákov a pravákov. Podstatné ale je, že až 86 % ľavákov uviedlo, že sú absolútne spokojní s vlastným sexuálnym životom, pričom u pravákov túto odpoveď zaznamenalo iba 15 % respondentov. Keďže autor článku je pravák, výsledky výskumu považuje za skreslené a vyplývajúce z rastúceho ega ľavákov, ktorým patrí svet.

Autor: Radomír

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Rodinný život"

Poradňa

Neprehliadnite