4 tipy pre vôňu intímnych partií

4 tipy pre vôňu intímnych partií

Máte neustále problémy s kvasinkami alebo je vaša pošva tak trochu cítiť? Môžete svoje zdravie, čistotu o odor vylepšiť jednoduchými trikmi. Vôňa zospodu dodáva sebavedomie a väčšiu istotu pri sexe, žena sa cíti a je zdravšia.

1. Správna hygiena
Zatiaľ, čo vo vnútri sa pošva udržiava čistá sama, jej okoliu zvonka musíte niekedy viac pomôcť. Umývajte sa jemným intímnym gélom bez mydlových prísad.

2. Holenie
Mať či nemať ochlpenie je osobná voľba. Ak sa necítite dobre, mali by ste sa ho z hygienických dôvodov zbaviť. Vždy sa vám zatúlajú kvapky potu a moču v tejto oblasti, aspoň sa nebudú mať, kde prichytiť. Ak zistíte, že je vaša vagína cítiť, môže to byť zápach zachytený v chĺpkoch. Holenie je cesta k lepšej vôni zospodu.

3. Ochutené oleje
Na intímne chvíle sú vhodné masážne oleje. Sú k dispozícií, aby zlepšili vôňu aj chuť pošvy. Jedná sa len o použitie pri sexe, nie na každý deň. Uistite sa, že druh oleja je účelovo určený na sex, a vždy testujte prvé malé množstvo niekde inde na tele, keď je vaša pošva citlivá na výrobky.

4. Pitie ovocných štiav
Brusnicový a ananásový džús zlepšujú vôňu vaginálneho výtoku. Brusnicový džús prirodzene bojuje proti nezdravým baktériám v močovom trakte. Takýmto spôsobom pomôže zlepšiť pach moču. Dokonca stačí, aj keď len vypijete jeden pohárik z týchto štiav, môžete stále vidieť zmeny. Ananásový džús funguje aj pre mužov. Pokiaľ sa objavuje aj napriek tomu trvalý vaginálny pach, môžete trpieť nejakou infekciou.

Väčšina tipov na zlepšenie vaginálneho zdravia je o zmenách vo vašom životnom štýle. Tie môžu pomôcť vyčistiť, spevniť a zlepšiť vaginálnu flóru. Spolu s tým vám môžu pomôcť zbaviť sa pachu z pošvy. Odporúčame používať výrobky iba z prírodných zložiek.

Autor: Elie

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Intímne zdravie"

Poradňa

Neprehliadnite