4 najťažšie fázy rozvodu

4 najťažšie fázy rozvodu

Štatistika hovoria, že rozvodom končí každé piate manželstvo. Rozvod nám vie totálne poprehadzovať psychiku. Je to náročná fáza života, pokiaľ trvá niekoľko rokov. Čo vlastne znamená psychorozvod?

Je to veľmi zložitý proces od popretia rozvodu, cez depresiu, hnev až po vyrovnanie sa s celou situáciou. Zo začiatku totiž vôbec neveríme, že sa nás rozvod týka. Návrh na rozvod chápeme ako list z pekla a snažíme sa to zmeniť.

Ak vidíme, že partner si stojí za svojím, prepadá nás pocit zúfalstva a depresia. Začína sa nám rúcať celý svet. Hráme sa na dobrých, ale nepomáha to. Nemôžeme nič robiť, trápime sa, máme zlé pracovné výsledky.

K ďalším negatívnym pocitom, ktoré nás počas rozvodového konania prepadajú je hnev, zloba, nenávisť. Bohužiaľ, aj týmto musíme vedieť prejsť, aby sme boli schopní komunikovať na súde a nepôsobili príliš emotívne, ale racionálne.

Mnohí prepadajú panike, že si už nenájdu po rozvode partnera, alebo sa chcú tomu súčasnému pomstiť. Správame sa vtedy ako puberťáci, nadväzujeme často pochybné známosti, otvárame sa divným sektám a spoločnostiam.

K poslednej fáze patrí konečné vyrovnanie sa s celou nepríjemnou situáciou. Je dovolené, aby sme boli smutní, nedemonštrovali žiadnu nenávisť. Mali by sme si vedieť predstaviť následky rozvodu. Plánovať svoju budúcnosť. Je čas odpútať sa od partnera. Všetkými týmito fázami si prechádza každý. Nedá sa vyhnúť, bohužiaľ, ani jednej.

Trpí aj manžel
Aj muž je len človek. Aj jeho zasiahne koniec vzťahu. Najčastejšie trpia muži po rozvode depresiami. Mužská depresia však nie je taká dlhotrvajúca ako ženská, ale aj oni sa vedia rozvodom trápiť.

Aj v prípade, že rozvodové konanie vyhrajú. Ak si myslíte, že sa za zatvorenými dverami súdnej miestnosti tešia, vykrikujú a skandujú heslá ako na futbale, omyl. Mnohým mužom dôjde, čo sa vlastne stalo veľmi rýchlo.

Autor: Adelka

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Rozvod"

Poradňa

Neprehliadnite