4+1 stravovacie chyby, prečo nechudneme!

4+1 stravovacie chyby, prečo nechudneme!

Jednou z najväčších chýb, ktorú mnohí z nás robia, je snažiť sa nájsť skratky alebo rýchle spôsoby ako schudnúť. Tieto skúšky často zlyhávajú, a niektoré môžu byť dokonca nebezpečné pre vaše zdravie. Medzi najčastejšie chyby, brániace zhodiť tukové vankúšiky patrí:

1. Vynechanie jedla
Každý z nás občas vynechá raňajky alebo desiatu, najmä keď nemá čas alebo raňajkoval príliš neskoro. Vynechanie jedla sa nám môže ale vypomstiť. Môžete prijať viac kalórií s ďalším jedlom.

A pretože ste hladní, budete mať tendenciu jesť viac a nezdravé jedlo. Keď má telo hlad, nerobí si svoju prácu dobre. Ak pravidelne jete príliš málo kalórií, vaše telo bude spaľovať menej a vy neschudnete.


 Jedna z najtučnejších Britiek na svete Georgia Davis (BMI 124!), pričom 20 je normálna váha.

2. Falošné diéty
Môže byť lákavé sledovať nafingované zoštíhlenie v televízii, spoliehať sa iba na nízkokalorickú stravu. Ak nebudete konzumovať dostatok kalórií, vaše telo bude skutočne držať tuk, aby malo na horšie časy palivo. Navyše, veľa z váhy stratíte spočiatku len z vody, nie z tuku. Až na to, že môžete stratiť všetky živiny, ktoré vaše telo potrebuje na rast zdravým spôsobom, a to najmä počas dospievania.


 Kedysi obézna Malisa Jones dnes bojuje s anorexiou

3. Tabletky na chudnutie
Je tiež lákavé vziať si tabletky na chudnutie, aby ste schudli rýchlo, ale väčšina z nich nie sú regulované, čo znamená, že nie sú zárukou kvality a bezpečnosti. Mnoho z týchto tabliet má nepríjemné vedľajšie účinky, a mnoho z nich ani nepracuje. Neexistuje pilulka, ktorá vám pomôže schudnúť natrvalo, bezpečne a efektívne.

4. Doplnky na spaľovanie tukov
Tieto doplnky sú často ponúkané ako "prírodné" spôsoby, ako spáliť viac tuku, ale to neznamená, že sú bezpečné. Pravda je, že ako mnoho tabletiek na chudnutie, nie sú regulované, nemusia fungovať, môžu spôsobovať aj kontraindikácie s inými liekmi. Vyhýbajte sa všetkému, čo nie je predpísané alebo odporúčané lekárom


 Väčšie dieťa v Indii nenájdete ako je Suman Khatu

5. Nadmerné cvičenie
Cvičenie môže byť zdravý spôsob, ako spravovať váhu, ale príliš veľa cvičenia môže spôsobiť problémy ako fyzické, tak psychické. Vyvážený cvičebný program znamená vyvíjať nejakú aktivitu každý deň v správnej hodnote tepovej frekvencie. Cvičenie niekoľko hodín denne pri nesprávnej intenzite môže byť rovnako zlé ako necvičiť vôbec.

Pamätajte si: Neexistujú skratky na chudnutie
Zdravé chudnutie je postupný proces. Aj keď si narýchlo dočasne pomôžete nejakými falošnými diétami schudnúť, bude to len z vody a akonáhle sa vrátite späť do svojej normálnej rutiny, priberiete.

Autor: Lili

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Choroby"

Poradňa

Neprehliadnite