3 dôvody, prečo krvácame po super sexe

3 dôvody, prečo krvácame po super sexe

Zážitok, ktorý nás po sexe znechutí, vystraší či sparalyzuje? Krv na kondóme či plachte. Mnohých dievčatám a ženám sa stáva, že po pohlavnom styku ich pošva vyplavuje krv a nevedia, z akého dôvodu a boja sa ísť k lekárovi. Ak si chceme pomôcť, gynekológa by sme navštíviť určite mali.

Čítajte: Čo nás trápi pri sexe?

Krv je väčšinou faktor, ktorý si evokujeme ako sprievodný jav niečoho vážneho, ale aj skutočne môže napovedať niečo vážne. Príčin pohlavného krvácania po náruživom milovaní môže byť niekoľko. A zmätočné je, že s formou milovania vôbec nemusia súvisieť. Aj celkom pokojný styk by ich mohol vyvolať.

1. Infekcia
Ak žena krváca raz, môže ísť naozaj o mechanické poškodenie trením penisu či sexuálnej hračky. Ak sa krvácanie opakuje, môže veštiť aj niečo iné. Krvácanie môže byť príznakom prítomnosti baktérie gardnerella vaginalis, ktorá ženy postihuje vcelku často. Jej prejavom je aj zapáchajúci vodnatý výtok a prenáša sa pohlavným stykom alebo vzniká premnožením baktérií.

Nie je úplne nebezpečná, ale je hrozbou najmä v tehotenstve a v bežnom stave uľahčuje prístup ďalším infekciám a pohlavným chorobám. Krvácanie vzniká preto, že v čase infikovania je sliznica citlivá a pohlavný styk na nej vytvorí mikroranky.

Sliznica pošvy je celkovo veľmi citlivá, prekrvená a ohrozená súčasť ženských pohlavných orgánov. Je centrom prenosu baktérií a indikátorom toho, či v našom tele pohlavne všetko funguje, ako má. Ak cítite aj iné príznaky okrem krvácania, môže skutočne ísť o infekciou (nielen gardnerella, ale aj chlamýdie či kvapavka) a sexuálny styk sa neodporúča.

2. Zabudnutá menštruácia
Že vám sexuálny styk „privolá“ alebo predĺži menštruáciu, to je možné, aj keď spoliehať sa na to určite nedá. Vibrovanie maternice pri sexuálnom vzrušení môže súvisieť s krvavými „dodatkami“ po pohlavnom styku v čase po ukončenom menštruačnom krvácaní, počas ktorého sa ešte telo čistí.

Čítajte: Po pôrode vraj treba zjesť placentu!

3. Odkaz z krčka maternice
Červenú odozvu z pošvy môže spôsobovať aj problém maternice, ktorý vie gynekológ presne diagnostikovať. Polyp či výrastok alebo ranka na hlavnom ženskom pohlavnom orgáne sa stykom podráždia, otvoria a krvácajú. Odsledujte si najmä intenzitu, častosť a iné príznaky svojho problému okrem krvi. Ak to neprestane, alebo sa to pravidelne opakuje, s lekárom rozhodne neotáľajte.

Autor: Mirka

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Intímne zdravie"

Poradňa

Neprehliadnite