Ako vyzerá vzťah bez sexu?

Ako vyzerá vzťah bez sexu?
Anketa o zdraví Slovákov

Pripadá vám manželstvo bez sexu zvláštne? Mnohým párom nie, dokonca vzťah založený na „nesexovaní“ považujú za ideálny. Odlišujú sa takéto páry od tých „bežných“, a čo ich vlastne vedie k uzavretiu manželstva?

Fenomén nesexuálneho manželského vzťahu nie je nový, aj keď v posledných rokoch prežíva určitý boom. V minulosti viedla k sexuálnej abstinencii manželov nedostupnosť inej účinnej antikoncepcie, v súčasnosti za ňou stoja zvyčajne zdravotné i iné problémy. Sú to však páry, ktoré by sex chceli mať, ale nemôžu.

Zvláštny vzťah
Čo však vedie niekoho k uzavretiu manželstva alebo dlhodobého zväzku s nikým, kto rovnako nechce  mať sex? Mnohé z týchto párov možno objaviť v Japonsku. Tam sa počet nezadaných ľudí, ktorí si túžia nájsť partnera vyšplhal do takých čísel, že si podnikaví Japonci otvorili aj špeciálnu zoznamovaciu kanceláriu. Ich klienti pripúšťajú, že napríklad v dôsledku pracovnej preťaženosti o sex nemajú záujem a nechcú žiť s partnerom, ktorý by ich nezáujmom trpel.

Bez apetítu
Každý z nás má iný sexuálny apetít a isté percento ľudí je založené asexuálne. To ale neznamená, že by chceli žiť sami, alebo nemali potrebu milovať a byť milovaní. Nájsť si spriaznenú dušu, s ktorou možno prežívať to dobré i zlé je pre nich rovnako dôležité.

Sex v dnešnej dobe už nemusíme spájať s plodením potomstva, preto sa ani ľudia, ktorí sa o sex nezaujímajú nemusia vzdávať detí a potomstva. Pre tých, čo  považujú sex za neoddeliteľnú súčasť svojho každodenného života to možno vyzerá zvláštne, ale v živote možno nájsť mnoho naplnenia aj mimo sexuálnej oblasti.

Autor: Lea

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Manželstvo"

Poradňa